top of page

Blog

חזרה לבית הספר

חזרה לבית הספר

כמובן שכנראה פרט לחסונים לא ניתן למנוע הדבקות במחלות ילדות למיניהן. אבל בהחלט ניתן להקטין את הסיכוי להדבקות במחלות חולפות ע"י חיזוק את המערכת החיסונית של הילד, הקנית הרגלי הגיינה ועוד – ראה הרחבה במאמר הבא:

http://keshet-loves.blogspot.co.il/2016/08/blog-post_81.html

הרוקחת נאוה דולב מרשת בתי המרקחת "ש.ר.מ פארם" נותנת המלצות חשובות לקראת החזרה לבית הספר

לקראת סיום החופש הגדול מומלץ להיערך לחזרה לבית הספר, כדי להקנות לילדים ולמתבגרים ולהזכיר להם הרגלים נכונים לשמירה על הבריאות.

נאוה דולב, רוקחת ברשת בתי המרקחת "ש.ר.מ פארם" נותנת המלצות חשובות בנושאי היגיינה, תזונה נכונה ותוספי תזונה. היגיינה:

  • מומלץ שיהיה בתיק של הילד ALCO-GEL – לחיטוי הידיים, המוצע בחנויות בג'ל או במגבונים. חשוב מאוד שהילדים יקפידו לנקות את הידיים לפני האוכל ולאחר היציאה מהשירותים, כדי למנוע זיהומים ולהפחית הידבקות במחלות (כגון הג'ל של מדיבר שמפורט בהמשך).

  • חשוב לשמור על היגיינת הראש של הילדים. למניעת הידבקות מומלץ להשתמש בתרסיס נגד כינים שמתיזים על השיער לפני היציאה לבית הספר. מומלץ להתיז 3 פעמים בשבוע. התרסיס מונע הידבקות בכינים ומונע את התפתחות הביצית. אם לילד יש כינים מומלץ לטפל בתכשירים המכילים חומרים טבעיים המחסלים את הכינים וגם חודרים לתוך הביציות כך שהן מונעות את התבקעותן ואת התפשטות הכינים.

תוספי תזונה:

  • תוסף תזונה מומלץ לילדים הוא אומגה 3. אומגה 3 אחראית על תפקודים רבים בגוף האדם. מחקרים מראים כי אומגה 3 משפרת את יכולת הקשב והריכוז, היפראקטיביות ומסייעת לשיפור כושר הלמידה והפנמת החומר. יש לשים לב לרכוש תכשיר אומגה 3 שיש בו יחס גבוה בין EPA ל-DHA, לטובת EPA.

  • תוסף תזונה נוסף חשוב לילדים הוא פרוביוטיקה – תכשירים המכילים חיידקים ידידותיים התורמים לתפקוד תקין של מערכת העיכול ומערכת החיסון. מחקרים מראים שנטילה קבועה של פרוביוטיקה מסייעת למניעת מחלות בדרכי הנשימה ולמניעת שלשולים. לנוחות השימוש לילדים אפשר לרכוש פרוביוטיקה באבקה שמוסיפים למזון, או בצורת סוכריות (כגון מדיבר שמפורט בהמשך).

תזונה בריאה:

  • מומלץ להקנות לילדים הרגלי תזונה בריאה כבר מגיל הילדות. הרגלי אכילה בריאים חשובים להתפתחות ולגדילה תקינים של ילדים ומתבגרים.

  • חשוב להקפיד על ארוחת הבוקר לפני היציאה לבית הספר. תחושת השובע מסייעת לילדים להיות מרוכזים וערניים בשעות הלימודים. כמו כן, חשוב שהילד יאכל ארוחת עשר מזינה – כריך (מומלץ מחיטה מלאה) עם חלבון (גבינה, חביתה, טונה או פסטרמה), בתוספת ירקות, ופרי. ביום לימודים ארוך מומלץ לצייד את הילד בכריך, בפרי ובשתייה נוספים. אפשר לשלב חטיפים בריאים כמו יוגורט, חטיף גרנולה או דגנים, פירות יבשים, חטיף חלבה.

  • חשוב לעודד את הילדים לשתות מים במהלך היום ולהימנע משתייה ממותקת. מומלץ לקחת לבית הספר בקבוק מים אישי.

הגנה מהשמש:

  • חשוב להקפיד למרוח קרם הגנה לפני שיוצאים לבית הספר ולפני שיעורי ספורט המתקיימים בחוץ – לשמירה על העור מפני נזקי השמש.

  • דאודורנט: בני הנוער בגיל ההתבגרות לא תמיד מודעים לריח הזיעה של גופם. חשוב להרגיל אותם להשתמש בדאודורנט לפני היציאה לבית הספר, ואף להחזיק בתיק מגבונים לחים לניקוי במהלך היום, במיוחד אחרי שיעור ספורט. מומלץ להשתמש בדאודורנט ללא אלכוהול וללא אלומיניום שאינו מזיק לגוף.

למידע ופרטים על מיקום בתי המרקחת באתר - www.sharampharm.co.il

כפי שפורט למעלה- אחת הבעיות עם החזרה ללימודים, ובייחוד עם הילדים שנכנסים בפעם הראשונה אל הגנים, היא ההדבקות בשלשולים. הילדים מגיעים עם מערכת חיסונית חלשה ופשוט נדבקים בהרבה מחלות! יוצא, בייחוד אצל הקטנטנים, שהם יותר חולים מבריאים ומרותקים למיטה בבית חלושים ועייפים.

הסיבות לתופעה הזו מרובות: אי שמירה על היגיינה מצד אנשי הצוות, אי הקפדה על נטילת ידיים לאחר משחקים בחצר, תזונה לא מסודרת ולא מאוזנת, מערכת חיסונית חלשה שטרם התמודדה עם קשיים ועוד... כל אלו עלולים להוביל לתופעות המוכרות של הקאות ושלשולים חוזרים.

במידה וסובלים משלשולים מומלץ להמעיט באכילה תוך הקפדה על מזונות יבשים, להרבות בשתייה, עדיף לא ממותקת וניתן לקחת פרוביוטיקה.

מחקרים מראים כי במקרים של נטילת אנטיביוטיקה לטיפול בזיהום הגורם לשלשול, תסמין השלשול מופחת ב-64% בקרב מי שטופל בפרוביוטיקה. בהתאם לכך מומלץ לקחת פרוביוטיקה כתוסף תזונה לטיפול משלים במחלות שונות, הקשורות למערכת העיכול. הפרוביוטיקה תורמת להשבת איזון "אוכלוסיית החיידקים הנורמלית" ובכך עשויה לקצר את תהליך ההחלמה.

Featured Posts
Archive
עקבו אחרינו גם בפייסבוק
  • Grey Facebook Icon
bottom of page